Hakkımda

2011 yılında girdiğim Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde, Beslenme ve Psikoloji’nin ayrılmaz bir bütün olduğunu anladım ve akademik bursla çift ana dal yaparak 2016 yılında her iki bölümden de mezun oldum. Yeditepe Üniversitesi’nde eğitimime devam ederken, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi, Diyetkolik, Toplum Sağlığı Merkezleri, İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa), Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi gibi kurumlarda uygulamalarımı tamamlayarak portföyümü zenginleştirdim. Öğrendiklerimden yola çıkarak lisans bitirme projemde yıllarca beslenme biliminde tartışılan ve merak edilen bir konu üzerinde çalıştım (Effects of Intermittent Fasting on Obesity and Other Obesity Related Disorders).
İki bölümden de onur derecesiyle mezun olduktan sonra, İstanbul Tıp Fakültesi’nde (Çapa) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde Beslenme Yüksek Lisans Programı’na başladım. Halen yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. Lisans ve yüksek lisans eğitimim boyunca, beslenme ve psikolojinin yer aldığı pek çok eğitime katıldım.
İyi beslenmeyi anlatmak, diyetin sıkıcı listelerden ibaret olmadığını herkese göstermek için 2016 yılından beri Uzaktan Eğitim ve Beslenme Danışmanlığı vermekteyim. Bu deneyimimi daha geniş kitlelere ulaştırmak için 2018 Ağustos tarihinde Akasya Acıbadem’deki ofisimde hizmete başladım.
Göstermek istediğim, yaşam şekli nasıl olursa olsun herkesin beslenmesini kendisi planlayabileceği, listelere takılı kalmadan iyi beslenebileceği, bedenini sevip ona iyi bakabileceği ve bundan zevk alabileceği bu sistemi sizlerle tanıştırmak.
Kaliteli beslenmenin ruh ve beden üzerindeki gücünü gösterdiği, yalnızca beslenmenin değil yaşam tarzının ve hayat kalitesinin de değiştiği bu programda tüm mutlu olmak isteyenlere yer var!