Manifestomuz

Hepimiz yatırım yapmak için bir şeyler arıyorken kendi ruhumuza ve bedenimize yaptığımız yatırım en iyi yatırım değil midir?

Bedenimizden başka yaşayacak bir yerimiz yok. Bedenimiz bizim evimiz, ruhumuz ise o evin çatısıdır.

O halde neden evimize iyi bakmıyoruz? Neden sürekli sağlığımızı tehdit eden yiyecek ve içeceklere maruz kalıyoruz? Neden korkularımızla yüzleşip özgürleşemiyoruz?

Dünya Sağlık Örgüüt verilerine göre obeziteson 12 yılda Avrupa ve Asya’da %10-30 oranında arttı.

Yanlış beslenme alışkanlıklarının sebep olduğu obezite kronik hastalıklar, kemik-eklem hastalıklarına ek olarak depresyon kaygı bozuklukları gibi psikolojik hastalıkları da beraberinde getiriyor.

İnsanların beslenme hakkında hep bir fikirleri var ama ortada doğru bilgi yok!

Bu bilgi kirlilikleri içerisinde kaybolan bireylerdebeden algısı kavramı da bozuluyor.

Obeziteyi çözmek için farklı diyet sistemleri olsa da hiçbirisi bu probleme çözüm olmuyor. Çünkü bu diyetler kişiye özel ve uygulanabilir değil. Bu sürdürülemeyen sistem içerisinde bocalayan insanlar daha kötü hissetmeye başlıyor ve bu durum bir kısır döngü halinde devam ediyor.

Biz böyle bir düzen istemiyoruz! Bedenin iyi olduğu kadar ruhun da sağlıklı olduğu, psikolojik hastalıkların azaldığı bir dünya hedefliyoruz. Bu değişikliklerin kısa sürede olmamasını, bireylerin kalıcı olarak bilinçli ve sağlıklı olmasını istiyoruz.

Biz size geleceğinize yani kendinize en büyük yatırımı yapma imkanı veriyoruz.

Kişiye özel teşhis ve tedavilerle, multidisipliner yaklaşımımızla ömür boyu bu problemi hayatınızdan çıkarma imkanı sağlıyoruz.

Kendini seven, kendini keşfeden, bedenine iyi bakanlar var bizim öykümüzde. Gelin sizin hikayenizi de baştan oluşturalım!

EKİBİMİZ

Uzm. Diyetisyen& Psikolog Zinnur Elliiki Küçükköseleci

2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden Beslenme ve Psikoloji’nin ayrılmaz bir bütün olduğunu anlayarak, akademik bursla çift ana dal yaparak 2016 yılında her iki bölümden de mezun oldu

Yeditepe Üniversitesi’nde eğitimine devam ederken, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi, Diyetkolik, Toplum Sağlığı Merkezleri, İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa), Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi gibi kurumlarda uygulamalarını tamamlayarak portföyünü zenginleştirdi.

Öğrendiklerinden yola çıkarak lisans bitirme projesinde yıllarca beslenme biliminde tartışılan ve merak edilen bir konu üzerinde çalıştı (Effects of Intermittent Fasting on Obesity and Other Obesity Related Disorders)

İki bölümden de onur derecesiyle mezun olduktan sonra, İstanbul Tıp Fakültesi’nde (Çapa) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde Beslenme Yüksek Lisans Programı’na başladı. 2019 yılında yüksek lisans eğitimimi tamamladı ve Uzman unvanını aldı. 

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca, beslenme ve psikolojinin yer aldığı pek çok eğitime katıldım.

İyi beslenmeyi anlatmak, diyetin sıkıcı listelerden ibaret olmadığını herkese göstermek için 2016 yılından beri Online ve Birebir Beslenme Danışmanlığı vermektedir.

Amacımız, yaşam şekliniz nasıl olursa olsun herkesin beslenmesini kendisi planlayabileceği, listelere takılı kalmadan iyi beslenebileceği, bedenini sevip ona iyi bakabileceği ve bundan zevk alabileceği bu sistemi sizlerle tanıştırmak. 

Kaliteli beslenmenin ruh ve beden üzerindeki gücünü gösterdiği, yalnızca beslenmenin değil yaşam tarzının ve hayat kalitesinin de değiştiği bu programda tüm mutlu olmak isteyenlere yer var!

Psikolog Sude Kurt

2018 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden ‘’Yüksek Onur Öğrencisi’’ sertifikası almaya hak kazanarak bölüm ikinciliği derecesiyle mezun olmuştur. Lisans eğitimi yıllarında zorunlu stajlarını Okyanus Eğitim Kurumu’nda ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde; gönüllü stajlarını ise Bakırköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Özel Fransız Lape Hastanesi’nde tamamlamıştır. Lisans mezuniyetinin ardından Doğa Koleji’nde okul psikoloğu olarak görev almıştır.

FMV Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı’nda tez aşamasındadır. Tezini ‘’Sağlıklı Beslenmede Kişilik ve Duyguların Rolü’’ üzerine yazmaktadır. Yüksek Lisans eğitimi süresince zorunlu stajını Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde tamamlamıştır. Gönüllü olarak KORDEP (Koronavirüs Online Ruhsal Destek Hattı) ve Deprem Sonrası Ücretsiz Psikososyal Destek Hattı’nda görev almıştır. Bu süreçte, Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen Travma Psikolojisi Eğitimi’ni tamamlamıştır.Ayrıca Logos Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde stajyer psikolog olarak görev almıştır. Bu süreçte ‘’Terapiye doğrudan ulaşılamayan durumlarda: Kendine yardım araçları’’ adlı yazı dizisi Bilim ve Ütopya Dergisi’nde yayımlanmış; ‘’Covid-19 Pandemisi Koşullarında Psikososyal Destek Çalışanları İçin İş Yerinde Stres Yönetimi Rehberi’’ isimli kılavuzun yazımına katkı sağlamıştır.

Psikoloji Akademisi’nden Bilişsel Davranışçı Terapi, Psk. Dr. Feyza Bayraktar’dan Yeme Bozuklukları ve Psikodiyet Akademi’den Psikodiyet Psikoloğu eğitimlerini tamamlamıştır. 

Diyethanem’de Neler Var Neler Yok?

Bilimsellik var!

Bilimsellikten uzak, kanıtlanmamış hiçbir tedavi yok!

Yasak yok, beslenmeyi öğrenmek var!

Kendinizi açlıkla terbiye edeceğiniz bir programa asla yer yok!

Aç kalmak ve katı diyet listeleri yok!

Kendinizi açlıkla terbiye edeceğiniz bir programa asla yer yok!

Kişiye Özel Beslenme Var!

Herkesin farklı yaşam şekline, fiziksel-genetik özelliklere sahip olduğu düzende, ayrıca sevdiği sevmediği besinlerin bile farklı olduğu bir dünyada beslenme kişiye özeldir.

Mutluluk Var!

Burada önceliğin mutluluk olduğu, kendinizi sevdiğiniz, stresle başa çıkmayı öğrenebileceğiniz bedensel ve ruhsal olarak tatmine ulaşabileceğiniz bir dünya var.

Doğal yaşama Destek Var!

Doğal besinleri tercih ederek sağlıklı olmak var.

Belki birçok olumsuz diyet deneyimi yaşadın,

Yerken pişman oldun ama sonrasında yemeye devam ettin!

Bugün son yarın başlıyorum dedin ama o yarın bir türlü gelmedi!

Kilo verdin ama tekrar geri aldın…

Yalnız değilsin!

Sana yardımcı olmak için buradayız!

Programlarımızın Amacı

Hayatın boyunca diyetisyene gidemezsiniz!

Hayatın boyunca cebinizde diyet listesi ile yaşayamazsınız.Bir kere beslenmeyi öğrenelim.

Bu süreci birlikte geçirelim.

Ömür boyu başka bir diyete ihtiyacın kalmasın!