fbpx

Manifestomuz


Hepimiz yatırım yapmak için bir şeyler arıyorken kendi ruhumuza ve bedenimize yaptığımız yatırım en iyi yatırım değil midir? Bedenimizden başka yaşayacak bir yerimiz yok. Bedenimiz bizim evimiz, ruhumuz ise o evin çatısıdır. O halde neden evimize iyi bakmıyoruz? Neden sürekli sağlığımızı tehdit eden yiyecek ve içeceklere maruz kalıyoruz? Neden korkularımızla yüzleşip özgürleşemiyoruz?


Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre obezite son 12 yılda Avrupa ve Asya’da %10-30 oranında arttı. Yanlış beslenme alışkanlıklarının sebep olduğu obezite kronik hastalıklar, kemik-eklem hastalıklarına ek olarak depresyon kaygı bozuklukları gibi psikolojik hastalıkları da beraberinde getiriyor. İnsanların beslenme hakkında hep bir fikirleri var ama ortada doğru bilgi yok! Bu bilgi kirlilikleri içerisinde kaybolan bireylerde beden algısı kavramı da bozuluyor. Obeziteyi çözmek için farklı diyet sistemleri olsa da hiçbirisi bu probleme çözüm olmuyor. Çünkü bu diyetler kişiye özel ve uygulanabilir değil. Bu sürdürülemeyen sistem içerisinde bocalayan insanlar daha kötü hissetmeye başlıyor ve bu durum bir kısır döngü halinde devam ediyor.

Biz böyle bir düzen istemiyoruz! Bedenin iyi olduğu kadar ruhun da sağlıklı olduğu, psikolojik hastalıkların azaldığı bir dünya hedefliyoruz. Bu değişikliklerin kısa sürede olmamasını, bireylerin kalıcı olarak bilinçli ve sağlıklı olmasını istiyoruz.


Biz size geleceğinize yani kendinize en büyük yatırımı yapma imkanı veriyoruz.Kişiye özel teşhis ve tedavilerle, multidisipliner yaklaşımımızla ömür boyu bu problemi hayatınızdan çıkarma imkanı sağlıyoruz. Kendini seven, kendini keşfeden, bedenine iyi bakanlar var bizim öykümüzde. Gelin sizin hikayenizi de baştan oluşturalım!

Hizmetlerimizi İnceleyebilirsin


Ekibimiz

Uzm. Diyetisyen & Psikolog Zinnur Elliiki Küçükköseleci


  • 2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden Beslenme ve Psikoloji’nin ayrılmaz bir bütün olduğunu anlayarak, akademik bursla çift ana dal yaparak 2016 yılında her iki bölümden de mezun oldu.
  • Yeditepe Üniversitesi’nde eğitimine devam ederken, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi, Diyetkolik, Toplum Sağlığı Merkezleri, İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa), Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi gibi kurumlarda uygulamalarını tamamlayarak portföyünü zenginleştirdi.
  • Öğrendiklerinden yola çıkarak lisans bitirme projesinde yıllarca beslenme biliminde tartışılan ve merak edilen bir konu üzerinde çalıştı (Effects of Intermittent Fasting on Obesity and Other Obesity Related Disorders).
  • İki bölümden de onur derecesiyle mezun olduktan sonra, İstanbul Tıp Fakültesi’nde (Çapa) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde Beslenme Yüksek Lisans Programı’na başladı. 2019 yılında yüksek lisans eğitimimi tamamladı ve Uzman unvanını aldı.
  • Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca, beslenme ve psikolojinin yer aldığı pek çok eğitime katıldım.
  • İyi beslenmeyi anlatmak, diyetin sıkıcı listelerden ibaret olmadığını herkese göstermek için 2016 yılından beri Online ve Birebir Beslenme Danışmanlığı vermektedir.
Amacımız, yaşam şekliniz nasıl olursa olsun herkesin beslenmesini kendisi planlayabileceği, listelere takılı kalmadan iyi beslenebileceği, bedenini sevip ona iyi bakabileceği ve bundan zevk alabileceği bu sistemi sizlerle tanıştırmak.

Kaliteli beslenmenin ruh ve beden üzerindeki gücünü gösterdiği, yalnızca beslenmenin değil yaşam tarzının ve hayat kalitesinin de değiştiği bu programda tüm mutlu olmak isteyenlere yer var!

Diyetisyen Alanur Pınar


İstinye Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden onur derecesi ile mezun oldu. Lisans eğitimi devam ederken aynı üniversitenin Psikoloji Bölümü’nde yandal eğitimini tamamladı. Beşiktaş Aile Sağlığı Müdürlüğü’nde kilo alma - verme alanında, Vm Medikal Park Maltepe Hastanesi’nde yatan hasta katında, Vm Medikal Park Pendik Hastanesi bariatrik cerrahi ve Toplu beslenme sistemlerinde, İstinye Üniversitesi Gaziosmanpaşa Medikal Park Hastanesi’nde çocuk hastalıklarında, endokrinoloji ve metabolizma hastalıklarında, koroner ve genel yoğun bakımında, toplu beslenme sistemlerinde, İstinye Üniversitesi Hastanesi Bahçeşehir Liv Hastanesi’nde pediatrik ve genel yoğun bakımda, kardiyoloji, tıbbi onkoloji ve kemoterapi, cerrahi, jinekoloji ve doğum, beyin anjiyografi inme merkezinde stajyer diyetisyen olarak çalıştı.

Bundan sonraki süreçte ise araştırmaları doğrultusunda edindiği güncel ve doğru bilgilerle hayallerine giden yolda birlikte yürümek isteyen danışanlarıyla öncelikle sürdürülebilir, sağlıklı ve mutlu olacakları beslenme şekli ile diyet psikolojisine girmeden kişide yaşam tarzı değişikliği kişide yaşam tarzı değişikliği oluşturarak online beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Uzman Estetisyen Meral Aydın


  • Dördüncü seviye Güzellik uzmanlığı eğitimi ve ustalık belgesi almıştır.
  • MEB Halk Eğitimde pek çok eğitime katılmıştır.
  • Özel Sevgi Önel Güzellik Kursunda 4. Seviye 826 saat güzellik uzmanlığı eğitimini tamamlamıştır.
  • Diyethanem bünyesinde tabi bölgesel zayıflama cihaz uygulamalarını yürütmektedir.

Diyethanem’de Neler Var Neler Yok?

 

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?